(Optional) This text will appear in the inbox preview, but not the email body.
alt_text

WOJTEK JUSTYNA TREEOH! feat. POLIANA VIEIRA – Letnia Trasa Koncertowa 2018


Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzącyz różnych części Europy. Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m a świetnie osadzonymi rytmami dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne gitarowe frazy Wojtka Justyny.

Od kilku lat zespół koncertuje w różnych częściach Europy w klubach i na renomowanych festiwalach. Brał udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w Holandii, Jazzmeile Thüringen i Jazzahead! w Niemczech oraz w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

Podczas letniej trasy koncertowej 2018 z zespołem Wojtek Justyna TreeOh! jako gość specjalny wystąpi Poliana Vieira, soulowa wokalistka z Portugalii. W jej wielobarwnej muzyce słychać elementy R’n’B, portugalskiego fado i muzyki world charakterystycznej dla Wysp Zielonego Przylądka, skąd wywodzą się jej korzenie. W 2012 r. Poliana wygrała plebiscyt „Music Matters Award” i otrzymała miano muzycznego ambasadora Rotterdamu. Swoimi nastrojowymi kompozycjami z solowej płyty Moods, urokliwym głosem i magnetyczną osobowością sceniczną zdobyła sobie tytuł „Soul and Jazz Talent” holenderskiego Radia 6.

Wojtek Justyna TreeOh! i Poliana Vieira zaprezentują się w Polsce w specjalnie przygotowanym programie, na który złożą się kompozycje z repertuaru TreeOh!, utwory napisane wspólnie z Polianą oraz jej autorskie piosenki. Ich koncerty wypełnione porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym dostarczą niezwykłych wrażeń. Spontaniczna interakcja zespołu i wokalistki oraz otwarty kontakt muzyków z publicznością nadają niepowtarzalny klimat ich występom, które na długo pozostają w pamięci.Wystąpią:

Poliana Vieria (Portugalia/Wyspy Zielonego Przylądka)
śpiew
Wojtek Justyna (Polska/Holandia)
gitara
Daniel Lottersberger  (Austria)
gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy)
perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia)
perkusjonalia
Letnia Trasa Koncertowa 2018

11.07 |
Wałbrzych - A'propos
12.07 | Wrocław - Nietota
13.07 | Kędzierzyn-Koźle - Kameleon Jazz Club
14.07 | Kraków - Teatr Nowy Proxima | Noc Jazzu
15.07 | Łódź - Fabryka Grohmana | Piknik u Grohmana
16.07 | Kraków - Harris Piano Jazz Bar | Letni Festiwal Jazzowy

www.wojtekjustyna.com | www.polianavieira.nl

W sprawie wywiadów, artykułów i innych informacji prasowych proszę o kontakt:

Wojtek Justyna
tel.: +31 638 217 656
contact@wojtekjustyna.com
www.wojtekjustyna.comcontact@wojtekjustyna.com
+31 638 217 656
www.wojtekjustyna.com